Az általad letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot
"A kis kárókatona (Phalacrocorax pygmeus) a történelmi Magyarország vizes élőhelyeinek gyakori költőfaja volt egészen az 1800-as évek végéig, azonban a XX. század elejére kipusztult hazánkból. A kis kárókatona egy olyan FOKOZOTTAN VÉDETT madárfaj, amelynek hazai állománya ugyan növekszik, világállományának helyzete azonban kritikus. 1999-ben a BirdLife International „Kis kárókatona Nemzetközi Fajmegőrzési Tervet” állított össze abból a célból, hogy a faj állományának csökkenését megállítsa, valamint annak történelmi elterjedési területén a korábbi állományviszonyokat visszaállítsa. 2004-ben a kis kárókatona „mérsékelten veszélyeztetett” fajként került fel a Vörös Listára, illetve a BirdLife által összeállított regionális Európai Vörös Lista (SPEC) 1-es csoportjába. Azonban az elmúlt két évtizedben jelentős terjeszkedési folyamat indult el, amely azzal járt, hogy a világállomány az 1996-os becsléshez (13 000 pár) képest napjainkra a duplájára nőtt, jelenleg közel 30 000 párra becsülhető. Ezzel egy időben a Kárpát-medencei populáció is jelentősen megerősödött. Ez azonban olyan helyzetet teremtett, amely újabb frontot nyitott az ember és madár közötti konfliktusok hosszú sorában."
Forrás: Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület http://www.mme.hu/kis-karokatonak-es-halaszat
A szakirodalom nem említi, hogy Tolna megyében is előfordul, ezért különösen nagy öröm volt számomra, hogy sikerült néhány példányát lencsevégre kapni.
köbüki
köbüki 2016. január 15.
A szakirodalom nem említi, hogy Tolna megyében is előfordul, ezért különösen nagy öröm volt számomra, hogy sikerült néhány példányát lencsevégre kapni.