Az általad letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj
szűrőprogramot
Evaneni38
Evaneni38 2012. február 09.
Nagyon tetszik!
DosaAndras
DosaAndras 2012. február 09.
Azta! Megérte várni :)
Mennyi expóból raktad össze?
DosaAndras
DosaAndras 2012. február 09.
Ja, látom már! :)
Gyenis
Gyenis 2012. február 09.
Köszönöm, örülök hogy tetszik.
10*1 perc, tovább se az aksi, se a lábújjaim nem bírták a -18 fokot. :)
jockey
jockey 2012. február 10.
Tetszik a kép. Kedvet kaptam egy kicsit fagyoskodni. :D Mesélnél egy kicsit az ilyen képek készítésének technikájáról? Az tudom, hogy miért kell több kép, de miért pont 1 perces képeket használsz? Mivel rakod össze a képeket?
Gyenis
Gyenis 2012. február 10.
A záridő sok mindenen múlik. A kérdés az, hogy mennyi csillagok akarsz a képen, mennyi a fényszennyezés, és hány expót vagy hajlandó rászánni.
Mivel a csillagok fénye konstans, és közbe mozognak, így a láthatóságuk attól függ, hogy a háttérhez képest mekkora a fénykülönbség, valamint hogy mennyit engedsz be abból a konstans fénymennyiségből.
Így a záridőt/rekesz/ISO arányt alapvetően a fényszennyezés határozza meg. Én például szoktam lőni egy teljesen tág rekeszes, maxISO-s (1600) tesztképet, majd eldöntöm hogy jó-e a háttér, vagy sem. Ált 1-2 képpel azért el lehet találni azt a háttérfényességet (ha már úgy érzi az ember hogy mikor mennyi a fény, és az kb milyen beállítást igényel), amit szeretne az ember. Innentől kezdve már csak osztogatni kell megfelelően az FÉket, attól függően hogy mennyi csillagot, milyen minőséget, és hány expoból szeretnéd megcsinálni a képet.
Összerakni photoshopban szoktam, az eget szinte mindig lighten blending-el (ezzel olyan hatást érhetsz el, mintha a záridő növelése nélkül fűznéd össze a képet = nem nő a fényesség). A tájra néha használok pár képet screen blendingel (ezzel pedig mintha valóban hosszabb záriővel fotóznál), így afféle dinamika növelést lehet végrehajtani. Ezen a képen például pluszba egy képet raktam a tájrascreen blendingel és 66% opacity-vel, mivel alapból igen fényes volt a hold és a hó miatt.