_
DSCN7303 a Nyugat szerkesztősége
  • 2011. nov. 23.
  • 590
  • 4
  • 6
  • beágyazás
    XL L M S XS
    px
    HTML
    URL
  • jelentem
Gyártó: Nikon COOLPIX P90
Fókusztáv: 15.1mm
Rekesz: f/4.0
Zársebesség: 1/10
ISO: 705
Készült: 2011. nov. 23. 15:10
Kevesebb
Több

iiilona   2011. november 25.

Nem merem sorolni. Kettőt biztosan felismertem. Ildikó, nagyon ügyesen fotóztad.

iiilona   2011. november 25.

Móricz Zsigmond és Ady biztos, kettő még tipp.

boszildi   2011. november 27.

Köszönöm.
Kedves Ilona! Tanultam Tőled. :)
Íme a Hadik kávéház az Éttermek.hu weblapról:
Rövid leírás
A legendás irodalmi kávéház, Karinthy, Kosztolányi, Déry és a kor más ikonikus művészeinek törzshelye régi pompájában, az irodalmi kávéház feltámasztásának igényével nyitja meg kapuit újra a Bartók Béla úton.

A Hadik Kávéház a "lágymányosi pampák" (ahogy Kosztolányiék nevezték előszeretettel a városrészt) egyik legendás kávéháza volt. Ide járt a '20-as években Karinthy Frigyes és Kosztolányi Dezső feleségeikkel, akik mind a környéken laktak (nevüket ma terek, utcák őrzik), de gyakran megfordult itt Móricz Zsigmond is (aki egyik írásában egy József Attilával a Hadikban történt találkozását is megörökíti), de a fiatal Déry Tibor és írók, szerkesztők, értelmiségiek, a kor ünnepelt bohémei is itt vertek tanyát. A kávéház fénykorát Kaiser Adolfnak köszönheti, aki 1922-ben vette át a kávézót és a közelben lévő Hadik Laktanyáról Hadik Kávéháznak keresztelte el. Bár a kávéjáról az a hír járta, hogy eléggé rossz volt, a hely így is legendássá vált, elsősorban azoknak köszönhetően, akik idejártak. A háború és a 20. század történelmi viharai ugyan időlegesen elmosták a nagyszerű kávézót, nem véletlen, hogy a kerületi lakosok régóta nagy érdeklődéssel várják, mikor nyitja meg újra kapuit.

Folyt. köv.

boszildi   2011. november 27.

Folyt köv.

Most a Hadik eredeti pompájában éled újjá, mégpedig oly módon, hogy a Hadik-házban két vendéglátó és kulturális tér kerül kialakításra: a klasszikus Hadik Kávéház, mely a nagy elődök szelleme előtt tiszteleg kialakításával, régimódi, polgári kávéházi modorával, mellette szoros közelségben, de elkülönülten a Szatyor Bár és Galéria, amely a századelő bohém világát progresszívebb, maibb hangulatban értelmezi újjá. Mindkét hely sajátja az erős kulturális profil. A Hadik irodalmi estek, civil rendezvények, beszélgetések, zenei produkciók és kiállítások állandó otthona lesz, amellyel az üzemeltetők szándékai szerint sikerülhet feltámasztani az oly régóta áhított kávéházi életet, amelynek a Hadik fénykorában az egyik legerősebb bástyája volt.

iiilona   2011. november 27.

Ildikó, köszönöm szépen, a segítséget. Sokban bővült ismeretem. Nagyon kedves vagy.
Remélem, más látogatónak is hasznára válik.

Kedvencnek jelölték
Albumokban